Odlety z Prahy plánuje i ČSA

Od 18. 5. 2020 plánuje obnovit některé linky i domácí dopravce Czech airlines.

České aerolinie plánují obnovení provozu letů na vybraných linkách z/do Prahy. Mezi první destinace bude zřejmě patřit Amsterdam, Paříž, Frankfurt či Stockholm.

Další lety přibydou hned o týden později, pravděpodobně od 24. 5. 2020 a mělo by se jednat o lety mezi Prahou a Kyjevem. O den později mezi Prahou a Oděsou. To vše taky záleží na ukončení karanténních opatření na Ukrajině dle aktuálního plánu.

Od 25.5.2020 je rovněž plánováno obnovení letů mezi Prahou a Bukureští.

ČSA dále uvádí, že postupné obnovování linek probíhá v souladu s předpisy a uvolňováním aktuálně platných omezení v jednotlivých zemích,  tzn. může docházet i k dodatečným úpravám letového řádu.

Lety nejenom na květen, nýbrž také na červnové a další termíny do ostatních destinací jsou již dostupné v naší E-Travel solutions aplikaci.

Současně ČSA zavádí nová opatření na palubách letadel, aby bylo cestování i nadále bezpečné. Mezi nejvýraznější patří povinnost pasažérů vstupovat na palubu a po celou dobu letu mít nasazenu vhodnou ochranu úst a nosu (roušku), sociální distancování (dodržování dvoumetrového odstupu při nastupování a vystupování) a bezkontaktní placení při nákupu občerstvení během letu.

Na palubách letadel platí dodržování přísných hygienických standardů, kdy interiér letadel prochází před a po každém letu důkladnou dezinfekcí dle nejpřísnějších hygienických postupů, a to včetně sedaček, servírovacích stolků a kapes, úložných prostor nad hlavami či toalet.