Novinky z ČSA

Jak jsem již informovali, ČSA nabízí pro lety od 1.11.2015 nový produktový balíček „Value“ určený pro cestující pouze s příručním zavazadlem. Další novinkou je nový koncept palubního občerstvení, online aplikace MOJE REZERVACE a od letní sezóny 2016 nové destinace. Více se dozvíte zde.

Nový koncept palubního občerstvení od 1.12.2015 nabízí bezplatné občerstvení na palubách letadel v ekonomické třídě pouze na linkách do Almaty a Soulu. Ve třídě business zůstává bezplatné občerstvení i na ostatních linkách.

U letů v ekonomické třídě je možnost zakoupení menu servírovaného v business třídě předem v rámci nové služky UPGRADE MENU nebo si vybrat z nabídky placeného občerstvení přímo na palubě.

 

U UPGRADE MENU se na linkách ČSA do Ruska a Jerevanu se jedná o teplé jídlo se salátem, zákuskem a čerstvým pečivem, na ostatních linkách ČSA v Evropě o studené jídlo, zákusek a rozpečené pečivo.

V ceně služby UPGRADE MENU jsou zahrnuty kromě jídla také tři nápoje dle výběru zákazníků: jeden nealko (voda, Cola nebo džus), jeden teplý (káva nebo čaj) a jeden alkoholický nápoj (moravské víno nebo plzeňské pivo). Cena za kompletní studené menu včetně nápojů bude 8 eur, cena za teplé menu 12 eur.

 

Cestující na linkách provozovaných letadly ATR nebo ti, kteří si předem neobjednali službu UPGRADE MENU, si mohou vybírat během letu z nabídky nového placeného palubního občerstvení BUY ON BOARD obsahující široký sortiment více než 40 položek lehkých snacků a nápojů. K dispozici budou například značkové croissanty, medovníky, čokoládové i müsli tyčinky, sušenky, bramborové lupínky, oříšky a další slané i sladké pochutiny. Cenová úroveň produktů nového palubního občerstvení je srovnatelná s ostatními evropskými dopravci provozujícími své lety do/z Prahy.

 

Nová aplikace MOJE REZERVACE umožňuje cestujícím měnit celou řadu parametrů u vystavených letenek, dokupovat doplňkové služby včetně občerstvení a mít tak plnou kontrolu nad svojí online objednávkou.

 

Aplikace umožňuje cestujícím zkontrolovat vytvořené rezervace nebo znovu uhradit objednávku po předchozí neúspěšné platbě. Za poplatek umožňuje opakovaně měnit termín odletu nebo návratu u vystavené neproletěné i částečně proletěné letenky, a to kdykoliv do odletu. V rámci aplikace MOJE REZERVACE si cestující mohou opakovaně dokupovat nadváhu nebo přepravu dalších zavazadel k již vystavené letence kdykoliv do odletu či dle dostupnosti nakupovat další doplňkové služby k již vystavené letence, jako je upgrade menu, rezervaci sedadla, upgrade do Business třídy nebo vstup do salonku v Praze.

Službu MOJE REZERVACE lze použít pouze pro letenky zakoupené na webu ČSA nebo mobilní aplikace ČSA.

 

Další novinkou je několik dalších destinací, do kterých plánují ČSA od letní sezóny 2016 létat.

 

Opět plánují provozovat pravidelné linky do Benátek (nově denní spojení), Bilbaa, Billundu, Boloně (také denně), Helsinek, Porta, Växjö a Linköpingu.

Kromě toho ČSA plánují zahájit nebo obnovit provoz na pravidelných linkách na Maltu (2x týdně), do Keflavíku na Islandu (2x týdně), Birminghamu (až 5x týdně), Sarajeva (až 4x týdně), Skopje (3x týdně), Záhřebu (až 4x týdně), Kaliningradu (4x týdně), Kazaně (3x týdně), Ufy (2x týdně), Minsku (4x týdně) a Oděsy (3x týdně). Některé z plánovaných nových linek budou v provozu pouze sezónně (např. Malta nebo Keflavík), ostatní destinace dle vývoje poptávky.

 

Prodej letenek na zmiňovaných linkách bude zahájen postupně v průběhu října a listopadu.