Novinky v zimním letovém řádu – letiště Václava Havla Praha

Na letišti Václava Havla Praha začal od 29.10.2017 platit zimní letový řád, který bude platný až do 24.3.2018.

V rámci zimního letového řádu se z Prahy chystá operovat své lety 61 leteckých společností, z toho 56 na  linkách pro cestující.

Nový letový řád nabízí cestujícím pravidelná spojení do 112 destinací ve 41 zemích světa (11 nových destinací ).

Mezi nové destinace patří například i čínský Si-an. Právě v neděli 29.10. ve večerních hodinách přistál na letišti v Praze historicky první let ze Si-anu. Letecká společnost China Eastern Airlines, která linku provozuje tak zahájila provoz svého již druhého přímého spojení mezi Prahou a Čínou ( první přímá linka byla mezi Prahou a Šanghají ).

Další nové destinace představila i nízkonákladová společnost Ryanair a to například Eindhoven. Linka z Prahy do Eindhovenu bude operována denně. Během zimního letového řádu bude Ryanair provozovat 14 pravidelných linek včetně dalších nových spojení do Barcelony, Bologni, Budapešti, Edinburku, Krakova, Liverpoolu, Madridu a Malagy.

Další nízkonákladová společnost Wizz Air také přestavuje novou destinací a to izraelský Ejlat. Wizz Air zahájil lety 2.11. a linka bude operována z Prahy 1x týdně vždy ve čtvrtek, nazpět pak 1x týdně v pátek.

Nejvíce denní letů bude směřovat do Londýna ( až 13 letů denně ). Poprvé v historii budou k dispozici lety na všechna mezinárodní londýnská letiště a to díky nově otevřené lince společnosti BA Cityflyer ( dceřiná společnost British Airways ) na londýnské letiště London/City.

Kromě londýnského letiště London/City budou nově letadla z Prahy směřovat i na letiště Southend. Linku bude provozovat společnost Flybe ( linka je v provozu již od května 2017).

Mezi dalšími leteckými společnostmi se v zimní letové sezóně na letišti Václava Havla Praha nově objeví také Quatar Airway, Rusline nebo Georgian Airways.