EMIRATES se břiblížily k nejdelšímu komerčnímu letu světa.

Dle zveřejnění serveru The Daily Telegraph uletěl v testovací fázi Boeing 777 v listopadu roku 2005 nejdelší vzdálenost 21 600 kilometrů z Hongkongu do Londýna a zvládl to za 22,42 hodin. Ale to byla jen testovací fáze.
V současné době se jedná zřejmě o nejdelší provozovaný let, kde Emirates za 16,24 hodiny s letounem A380 uletěly vzdálenost 14 200 kilometrů a to z Dubaje na Nový Zéland do Aucklandu. Stroj letěl bez přestávky i zpátky a zvláštností bylo, že na palubě bylo tak trochu poloprázdno. Bylo to z důvodu bezpečnosti, jelikož let měl omezenou váhovou kapacitu zavazadel.
Tento let překonal zatím asi nejdelší aktuálně provozovaný let mezi Sydney a Dallasem, kde operuje australský dopravce Quantas, o přibližně 410 km.
Ale tento rekord si Emirates sama sobě odebere, jelikož chystají novou linku do Panamy, kde let potrvá ještě déle a to celých 17,35 hodin.
Avšak ani tento let asi dlouho jako nejdelší nevydrží, jelikož na podobné dlouhé lety se chystají i jiní dopravci, jako například Qatar Airways, kteří budou otvírat přímou linku do Santiaga de Chile.
Zřejmě rekordmanem dlouhých běžně provozovaných letů je Singapore Airlines. Ty dříve operovali svoji linku na letu mezi New Yorkem z letiště Newark do Singapuru. Tento let trval 19 hodin a novinkou je, že se pro rok 2018 plánuje znovu otevření této linky.