Rozšiřování sítě transatlantických letů – Air France, KLM, Delta Airlines a Virgin Atlantic

Letecké společnosti Air France, KLM, Delta Airlines a Virgin Atlantic Limited podepsaly dohody, které směřují k rozšiřování jejich transatlantického společného podniku.

Air France a KLM nakonec získá celkem 31 % podílu ve společnosti Virgin Atlantic. Virgin Group si ponechá 20 % akcií a vedení Virgin Atlantic. Delta Airlines  si udrží 49 % podílu.

Společnosti Air France, KLM, Delta Airlines a Virgin Atlantic nyní usilují o zajištění příslušných regulačních schválení.

Rozšířený společný podnik leteckých společností se stane preferovanou volbou pro zákazníky cestující přes Atlantik.

Nabízí nejkomplexnější síť tras, vyhovující letové řády, konkurenceschopné ceny a vzájemné výhody pro Frequent flyer program, včetně schopnosti získat a uplatnit míle všech dopravců.

Další výhodou pro zákazníky je společné umístění klíčových zařízení na letišti. Cílem je vylepšit propojení a přístup k letištním salonkům každého dopravce pro prémiové cestující.

Virgin Atlantic založil před 34 lety podnikatel Sir Richard Branson s důrazem na inovaci a zákaznický servis. Dnes přepravuje 5,5 milionu zákazníků ročně. V roce 2017 se stala nejlepší transatlantickou leteckou společností na British Travel Awards 2017, podle hodnocení leteckých společností je Virgin Atlantic jednou z pěti nejlepších na světě a nedávno byla poradenstvím Skytrax označena britským oblíbeným dopravcem pro dlouhé lety. Společnost Virgin Atlantic sídlí v Londýně, zaměstnává více než 10 000 lidí po celém světě a provozuje flotilu 47 letadel, které pravidelně spojují 25 destinací na čtyřech kontinentech. Souběžně se společným podnikem Delta Air Lines provozují přední transatlantickou síť – nabízejí až 38 letů denně mezi Spojeným královstvím a Spojenými státy s pokračujícím spojením do více než 200 amerických a mezinárodních měst.

V roce 2019 plánuje společnost převzít dodávku prvních letadel Airbus A350-1000 – pomáhá přeměnit flotilu na jedno z nejtišších a nejefektivnějších na obloze.