Novinky letního letového řádu od 25.3.2018

V neděli 25. března vstoupil na Letišti Václava Havla Praha v platnost nový letní letový řád ( paltný do 27. října 2018 )

Do Prahy budou létat tři noví dopravci a celkem bude Praha spojena se šesti novými destinacemi.

Zároveň dojde u 17 stávajících tratí k navýšení počtu spojů. Své služby v rámci pravidelné přepravy nabídne 67 dopravců, jejichž letadla budou směřovat do 157 míst po celém světě.

Největší novinkou nadcházející sezóny budou denní přímé lety do Filadelfie provozované od května společností American Airlines.

Další novou destinací v letovém řádu bude od 19. května gruzínské Kutaisi, které nabídne nízkonákladová společnost Wizz Air.

Oproti loňskému létu se v nabídce dopravců objeví také destinace, do kterých se začalo létat již během zimy. Jedná se o čínský Si-an od společnosti China Eastern, polský Krakov nízkonákladového dopravce Ryanair nebo o přímé spojení s centrem Londýna na letiště London City, které zajišťuje BA CityFlyer, dceřiná společnost British Airways.

Také  se na Letišti Václava Havla Praha objeví i tři noví dopravci. Kromě již zmíněných American Airlines a BA CityFlyer získají cestující možnost využít také služeb letecké společnosti Cyprus Airways. Ta Prahu od 1. června spojí přímou pravidelnou linkou s kyperskou Larnakou.

Nejvíce linek leteckých dopravců bude během této sezony směřovat do Itálie (16 destinací), Velké Británie (15 destinací) a Španělska (14 destinací). Následují Řecko s 12 a Rusko s Francií s devíti destinacemi spojenými s Prahou přímou pravidelnou linkou.

Mezi nejoblíbenější destinace s nejvyšším počtem spojení z Letiště Václava Havla Praha bude patřit Moskva s 63 lety týdně, Amsterdam s 58 lety týdně, Varšava s průměrem 51 letů týdně a Paříž/Charles de Gaulle a Frankfurt shodně se 47 lety týdně.