Letenky pro firmy

Kdo někdy zařizoval dlouhodoběji firemní služební cesty a firemní letenky, tak určitě zjistil, že mají oproti letenkám na dovolenou svá specifika.

Je zde třeba více dbát na časové preference cestujícího, jako je čas odletu a příletu, doba strávená na přestupu, celková doba letu, jednotlivé země, přes které je let realizován a v neposlední řadě taky i na cenu letenky nebo hotelu. Skloubit všechny požadavky nebývá snadné, zvlášť, když výdaje za služební cesty patří podle průzkumů ke třetím nejkontrolovanějším nákladům ve firmách a jsou tudíž pod velkým drobnohledem každého finančního ředitele.

Letenky pro firmy zajišťují zpravidla kvalifikovaní konzultanti cestovních agentur, kteří se na takovou činnost specializují a nebo si firma může svoje vlastní firemní letenky zajišťovat sama přes online vyhledávače. Výhodou konzultanta je bezpochyby úspora času při vyhledávání letů a možnost konzultace všech variantních řešení, které se leckdy nabízejí. Poradenství při realizaci letenek pro firmy je u specializovaných agentur na prvním místě. Pro ty, kdo raději zařizují letenky pro firmy nezávisle na konzultantovi, se nabízí mnoho online vyhledávačů, avšak je v nich poměrně problematické nalézt zcela vyhovující variantu, nemluvě o tom, že od počátku není zřejmé, o jakého prodejce se jedná.

Řešením pro střední i velké firmy může být profesionální online rezervační nástroj, který se dá zpravidla uzpůsobit na míru požadavkům firmy, kde lze nastavit jak firemní politiku, schvalovací procesy, tak preferované dopravce nebo hotelové řetězce, různé korporátní programy, speciální ceny a prakticky nabízí jen takové varianty, které jsou vyhovující. Rezervace je pak otázkou okamžiku. Každý způsob má svá pro a proti a každému vyhovuje něco jiného, ale je dobré vyzkoušet E-Travel Solutions od společnosti Business Travel Solutions, která přivádí na trh zcela nový korporátní on-line nástroj pro správu služebních cest.